Tip os log ind

Konfirmationer i Voel, Hørup, Sjørslev, Stjær og Søhøjlandets Kirke

03. maj 2018, 11.55

Følgende konfirmeres i Hørup Kirke lørdag den 5. maj kl. 9.00:

Amanda Braüner Nielsen

Anton Christian Lorensen

Artur Benkivskyy

Jeppe Vestergaard Kristensen

Leia Tang Mouritsen

Linnea Jensen

Lukas Greve Jensen

Magnus Møller Hansen

Malou Fonnesbæk Poulsen

Maria Spanggaard

Matilde Øster Nielsen

Noah Borgen Pedersen

Oliver Fonnesbæk Poulsen

Rasmus Dahl Olesen

Signe Dahl Jul Larsen

Victor Appel

Victor Gjødvad Pedersen

William Johannes Tække

Zille Niebuhr Andersen

Følgende konfirmeres i Hørup Kirke lørdag den 5. maj kl. 11.00:

Anders Skorstengaard

Asger Munch Kriegbaum Bay

Caroline Klitgaard Poulsen

Cecilie Engebjerg Møller

Cecilie Skovborg Krogh

Emmalina Mosgaard

Josefine Møller Hansen

Laura Baggesgaard Valbjørn

Lukas Andreas Kallesøe

Matias Filtenborg Bjerregaard

Nikoline Busk

Oliver Skjødt Duus

Patrik Juul Sjögren

Philip Bøgholm Hansen

Romaf Davidsen

Sebastian Borup Funderskov

Sofie Schultz Jørgensen

Victor Hedegaard Hansen

William Møller Sarauw

Følgende konfirmeres i Hørup Kirke søndag den 6. maj kl. 11.00:

Anna Simonsen

Daniel Mikkelsen Hardysøe

Emma Grewy Kusk Pedersen

Josefine Margrethe Nyrup Kristiansen

Kasper Ulstrup

Kathrine Jellesmark Aaby

Katrine Juhl Sørensen

Laura Emilie Nielsen

Lucas Nedergaard Nielsen

Marinella Egholm Bendz

Mia Hjorth Svanholm Rosenbeck Terp

Mikkel Hounsgaard

Morten Flensmark

Sille Brøgger Krogh

Simon Døssing Nielsen

Viktor Nave Møbius

Følgende konfirmeres af sognepræst Inge Mader Jensen i Sjørslev Kirke søndag den 6. maj kl. 10.00 :

Andrea Skov Poulsen

Kristoffer Emil Alstrøm Jakobsen

Laura Rask Pedersen

Lea Møller Lauritzen

Lucas Tams Grotkjær

Mads Kjeldgaard Olesen

Nikola Rutkowska

Poul Bisgaard Ahrenfeldt

Sebastian Hansen

Silke Victoria Nykjær Mathiassen

Stine Karla Berg Jensen

Thilde Rask Sørensen

Timm Olesen

Tobias Dahl Jakobsen

Følgende konfirmeres af sognepræst Inge Mader Jensen i Lysgård Kirke søndag den 13. maj kl. 9.00:

Lucas Nonbo Krems

Følgende konfirmeres af sognepræst Inge Mader Jensen i Almind Kirke søndag den 13. maj kl. 10:30:

Anna Kjemtrup

Emma Odgaard Foldager

Emma Bondrup Nørregaard

Freja Rejsenhus

Ida Buur Uldum

Jonas Lyse Nørskov Sigvert

Magnus Lindeneg Drejø

Marie Eline Madsen

Marie Krogh Skarregaard

Mathias Riis Nielsen

Patrick Olsgaard Antonisen

Rasmus Wilhjelm Mikkelsen

Sebastian Røgild Nielsen

Simon Trolle Byskov

Sophie Luna Cornell

William Peter Fris Meng

William Snedevig Thellesen

Følgende konfirmeres i Voel Kirke lørdag den 5. maj kl. 9.30

Anders Graff 

Cecilie C.D. Petersen 

Frederik Thorsen Markussen 

Kasper Riis 

Laurids Frølund Kristensen 

Malthe Porup Andersen 

Matilde Hartlev Kruse Hansen 

Oscar Lindhardt Bjerring 

Stine Munk Andersen 

Følgende konfirmeres i Voel Kirke lørdag den 5. maj kl. 11.00:

Erik Hvid Christensen  

Jonatan Hestbæk Ihler Grøndahl 

Katja Hüttmann 

Laura Kyndi Petersen 

Marie Bach Thaysen 

Mathias Lysbjerg Garn Hansen 

Mathilde Fogh Pedersen 

Signe Thorndal Olsen 

Benjamin Friis Hvidtfeldt Bjertrup 

Følgende konfirmeres i Voel Kirke søndag den 6. maj kl. 10.00:

Alexander Nedergaard Østerdahl 

Emily Ilsøe Kramer 

Jacob Skipper Thøgersen

Jonas Elmose Korsholm 

Laura Risgaard Jensen 

Lucas Bjerregaard Brandt Hansen 

Maria Thor Lauritsen 

Mikkel Thorsen Stauning 

Nikolaj Vesti Rasmussen  

Patrick Sølvsten Vissing 

Rasmus Følle Dam Jensen 

Sarah Thorsen Stauning  

Sille Thorsø Nielsen 

Simon Garner

Følgende konfirmeres i Stjær Kirke søndag den 6. maj kl. 9.30:

Albert Grønlund Børgesen

Asbjørn Mervild Greve

Caroline Møller

Emil Høgh Jensen

Emilie de Neergaard Ravn

Rasmus Lumbye Andersen

Jakob Vægter Jensen

Nicoline Sofie Hjortshøj Hugöy

Marie de Neergaard Ravn

Følgende konfirmeres i Stjær Kirke søndag den 6. maj kl. 10.45:

Emma Ginnerup Henriksen

Julie Holm Skafsgaard

Maria Rantala Sørensen

Markus Bjørn Person Bjerregaard

Rasmus Bach Søndergaard

Jacob Møller-Nielsen

Sara Gade Andersen

Waldemar Bang Wriedt

Anders Bjerg Mikkelsen

Søndag den 6. maj er der konfirmation i Søhøjlandets Kirke. Selve gudstjenesten foregår i Gjern Idræts- og Kulturcenter kl. 10:00, hvor følgende konfirmeres af Jón Poulsen:

Zackarias Bundgaard Bojsen

Nicolaj Linde Langdahl

Olivia Lund Overgaard


Ordet er dit



Mere Navne