Tip os log ind

Konfirmationer i Them, Brande, Levring, Hørup, Brandstrup, Vindum, Søby og Sporup Kirker

23. april 2019, 12.00

KONFIRMATIONER Følgende konfirmeres af sognepræst Andreas Engelbrecht Hansen i Them Kirke lørdag den 27.april kl. 9.30:

Alberte Bjerre Walsted

Anders Østermark Jørgensen

Anna-Malou Nørskov Jespersen

Asger Reuter Yderstræde

Cecilie Paludan Lindgaard

Conrad Michael Bruun

Frederikke Alby Nissen

Jason Dino Hougaard

Karoline Barrett Mikkelsen

Karoline Olivia Hørmann Winther

Kerstine Ella Rohde Svensson

Lasse Noppenau Henriksen

Liva Eigtved-Pedersen Olesen

Louise Jørgensen

Magnus No Løvkvist

Magnus Virring Salomonsen

Mike Thorsø Jensen

Mikki Thorsø Jensen

Oliver Villumsen Würtz

Phillip Søberg Hansen

Sander Fuglsang Kristensen

Sille Fejerskov Steenberg

Sofie Friis Knudsen

Sofia Fangel Krautwald

Victor Agerskov Münster

Viktor Rhod Hansen

Følgende konfirmeres af sognepræst Majbritt Kjærsgaard Roulund i Them Kirke lørdag den 27.april kl. 11.00:

Anne Hauskov Krammer

Christian Hebsgaard

Chalina Kjær

Cilia Brændgaard Thygesen

Cornelius Tholstrup-Jørgensen

Emil Læssøe Christiansen

Emilie Korsdal Simonsen

Frederik Virklund Kehlet

Jack Simon Wetke

Jens Strandby Lykke

Johanne Hessellund Christensen

Julie Højer Bacci

Laurits Linderoth Lolck

Lykke Brødsgaard Kristensen

Martin Falbe Brixius

Mikkel Juel Madsen

Nicoline Aimée Brandt

Oline Møller From

Simon Milling Mørch Petersen

Sofie Cecilie Ulrich-Hansen

Sofie Juhl Pedersen

Sofie Vendelbo Nielsen

Følgende konfirmeres af sognepræst Andreas Engelbrecht Hansen i Brande Kirke søndag den 28. april kl. 9.30:

Andreas Mejlhede Holst

Christian Plønd Nielsen

Freja Hein Calmar

Freja Nørgaard Vørstein

Helene Christensen

Helene Lund Schougaard

Laurits Due Raundahl Rasmussen

Lucas Kristian Hussmann Petersen

Mathias Søberg Meier

Mikkel Laursen

Mille Maria Stenskrog Schou

Savanna Holm Gjørup

Følgende konfirmeres af sognepræst Andreas Engelbrecht Hansen i Brande Kirke søndag den 28. april kl. 11.00:

Amalie Koldby Adelborg

Anna Nørskov Østergaard

Emil Bernecker Pedersen

Laura Nexø Kirkegaard

Lisa Juhl Mikkelsen

Lucas Vium Hermansen

Meggie Mærsk Pank

Nicklas Norup Jørgensen

Noah Barner Strandby Madsen

Victor Lundgaard Madsen

Følgende konfirmeres i Levring Kirke søndag den 28. april kl. 9.00:

Anne Stenholt Døssing

August Holten-Møller

Jeppe Stenholt Døssing

Nicolai Berlin Ussing Wils

Gustav Erling Skjødt Pedersen

Bertram Vincents Jansen

Ditte Søndergaard Jensen

Frida Bødker Hansen

Følgende konfirmeres i Hørup Kirke søndag den 28. april kl. 11.00:

Adas Kielius

Agnes Marie Daldof

Casper Østergaard Lavgesen

Emil Præstegaard Erfurt

Ida Nørskov Danielsen

Isabella Bjerre Tørring

Jeppe Bønding

Josefine Mangaard Pedersen

Julie Kjældmand Andersen

Julie Løhde Johnson

Kasper Bøgebjerg

Lauritz Birk Daldof

Magne Mathias Agerbo Vestergaard

Magnus Ravnsgaard Degner

Mathias Pedersen Bunzey

Mathilde Isselin Mogensen Larsen

Oliver Oskar Górecki

Simone Thomsen

Sofia Viiernfeldt Nielsen

Sofie Holm Skov

Følgende konfirmeres i Hørup Kirke den 5.maj kl. 9.00:

Andreas Vest Jørgensen

Anne Graves Johansen

Dianna Nguyen Kristensen

Freja Sjørslev Jepsen

Jonas Bæk Sørensen

Jonas Stenholt Astrup

Laura Thulstrup Kirkegaard

Lea Kjær Petersen

Luna Gry Randrup

Lykke May Korsbakke

Lærke Uhrskov

Mads Smedegaard Andersen

Natasha Elin Johansson

Noah Borgem Ustrup

Silke Nygaard Svenstrup

Simon Nygaard Svenstrup

Følgende konfirmeres i Hørup Kirke den 5.maj kl. 11.00:

Christian Hjorth Hald

Freja Munk Østergaard

Gustav Møller Thomassen

Kathrine Gyde Høyer Hallstrøm

Laura Sophie Danielsen

Maja Nøhr Kristensen

Mathias Lüders Germandsen

Nathalie Mary-Lou Hansen

Nynne Mia Hull Kruse

Olivia Brendstrup-Brix

Siff Finnemann Viuff Hjernø

Thea Flø Bjørn

Tobias Tulstrup Christensen

Victoria Blohm Straagaard

Zandavista Sheikho

Følgende elever fra Rødkærsbro Skole konfirmeres i Brandstrup Kirke søndag den 28. april kl. 10.00:

Magnus Schneider Dalby

Mads Holm Laage

Nanna Leth Grønbech

Jonas Emil Kaihøj Sloth Nielsen

Magnus Jansson

Anne Birk Warming

Thea Lia Kjær

Freja Alstrup Frederiksen

Camille Trærup Vammen Jensen

Kasper Kolby Gjermandsen

Følgende elever fra Rødkærsbro Skole konfirmeres i Vindum Kirke søndag den 5. maj kl. 9.00:

Caroline Emilie Rechnagel Nielsen

Elisabeth Kirstine Kaae Vingborg

Amalie Marie Linde Eriksen

Lærke Rosenkvist Jensen

Gabriel Elias Götz Krauss

Følgende elever fra Tange kristne friskole konfimeres i Vindum Kirke søndag den 5. maj kl. 11.00:

Markus Mølgaard Pedersen

Maria Brorson Hedegaard

Andrea Vejen Vestergaard

Mads-Emil Grimstrup

Thea Cecilie Boel Nielsen

Silas Andresen

Markus Kirkegaard

Freya Kjølbæk Krogh

Julia Beltoft Knudsen

Johannes Morthorst Christiansen

Rasmus Lyhne Poulsen

Rasmus Toft Hansen

Mike Ege Piil Pedersen

Christian Aron Hansen

Marcus Hansen

Følgende konfirmeres i Søby Kirke søndag den 28. april kl. 10.30:

Zara Langfeldt Steensig Cameron

Følgende konfirmeres i Sporup Kirke søndag den 5. maj kl. 10.30:

Juanna Hilt Birch Andersen

Caroline Schibler Hansen

Cecilie Eg Møller

Per Vium Nielsen

Casper Kjemtrup Sørensen

Magnus Mads Nør Hestbech

Josefine Reimer Lerche

Clara Hede Steiner

Følgende konfirmeres i Sporup Kirke 17. maj kl. 10.30:

Regitze Bøgelund Bohnstedt

Nicoline Foldager

Lulu Cecilie Grimstrup-Larsen

Daniel Kretzschmar Henriksen

Sune Kirk

Maja Krarup

Oliver Lau Larsen

Karla Slyngborg Myrtue

Aksel Pallesen

Laura Gulev Rasmussen

Tobias Neander Smenge

Annelli Foged Sørensen

Marcus Egeris Sørensen

Alberte Langberg Tranholm


Ordet er dit



Mere Navne