Tip os log ind

Konfirmationer i Mammen, Bjerring, Grathe, Vium, Thorning, Voldby og Lading Kirker

06. maj 2019, 12.15

KONFIRMATIONER Følgende elever fra Gudenådalens friskole konfirmeres i Bjerringbro Kirke lørdag den 11. maj kl. 10.30:

Daniella Mathiasen

Mads Viernfeldt Kaagaard Hansen

Mai Ahrndt

Malthe Nielsen

Mette Bjerring Jakobsen

Thoke Monrad Laursen

Victor Kamstrup Søndergaard

Daniel Enni

Kirill (Kyrylo) Botsanyuk

Terkel Bækgaard Brodersen

Følgende elever fra Mammen Friskole konfirmeres i Mammen Kirke søndag den 12. maj kl. 10.15:

Kathrine Krogh Kanne Jensen

Anna Glerup Levring

Sandra Koop Lund

Jeffrey Lund Pedersen

Malou Lyscarz Therkildsen

Janus Lynggaard Thomsen

Følgende elever fra Egeskovskolen i Bjerringbro konfirmeres i Bjerring Kirke fredag den 17. maj kl. 10.15:

Camilla Heldam Nielsen

Freja Schriver Storgård Madsen

Frida Højen Sørensen

Mathilde Borg Halskov

Didde Enevoldsen Kallehauge

Christian Friborg Iversen

Katrine Rygaard

Laura Bjerre Ladefoged

Jalte Duelund Lave Jensen

Malou Kirstine Mikkelsen

Josephine Dalgaard Jebjerg

Følgende konfirmeres i Vium Kirke lørdag den 11. maj kl. 9.30:

Alexander Ostenfeldt Munk

Anne Nørgaard

Lasse Lynge Præstegaard Madsen

Maja Hejdemann Schultz

Marinus Hollensberg Christensen

Patrick Smedegaard Harenberg

Sebastian Ostenfeldt Munk

Følgende konfirmeres i Vium Kirke lørdag den 11. maj kl. 11.00:

Mikkel Evald Sørensen

Nikoline Marie Hingkjær Jakobsen

Freja Minnie Frank

Jens-Benjamin Braüner Eriksen

Sascha Klöcker Bøgild

Julie Brøndum Holm

Katja Maretti Klausen

Laura Jensen Gandrup

Følgende konfirmeres i Grathe Kirke søndag den 12. maj kl. 10.00:

Magnus Christian Bonde Larsen

Mie Lyngbak Jensen

Følgende konfirmeres i Grathe Kirke store bededag, fredag den 17. maj kl. 10.00:

Philip Manlid Jensen

Følgende konfirmeres i Thorning Kirke lørdag den 18. maj kl. 10.00:

Alberte Bräuner Brøsted Rasmussen

Dicte Bräuner Brøsted Rasmussen

Anders Smedegaard Marquart

Andreas Staun Christensen

Iben Nygaard Rahr

Johanne Bak Bruun

Laura Ørum Mikkelsen

Lukas Immanuel Jensen

Mads Würtz

Søren Vang Aagaard Pedersen

Tobias Esbensen

Oliver Arvidsen

Følgende konfirmeres i Thorning Kirke søndag den 19. maj kl. 10.00:

Bastian Sigård Christensen

Mark Højslet Kjær Thomsen

Mathias Jeppesen Jensen

Nanna Marie Ravn

Nicklas Lerche Tanggaard

Følgende konfirmeres af sognepræst Ann Vendeltorp i Voldby Kirke lørdag den 11. maj kl. 10.00:

Andreas Vils Møller

Anne Knop Rytter

Cecilie Herlev Frisch

Ella Moesgaard Nittzsch

Mathias Riis Tittussen

Ronja Nygaard Jensen

Sille Elmose Wollesen

Viktor Elsig Mortensen

Jonathan Nors Jensen

Freja Krup Boysen Laursen

Følgende konfirmeres af sognepræst Majbrit Billesø Rasmussen i Voldby kirke søndag den 12. maj kl. 09.00:

Amalie Guldager Boel Thomsen

Christina Henriksen-Flessa

Emil Holk Støvring

Jakob Fiil Brønnum

Josefine Iskov Malmkvist

Lise Lund Sørensen

Liva Kring Timmermann

Lucas Damsgaard Larsen

Niels Køster Mikkelsen

Nikoline Iskov Malmkvist

Oliver Stegemejer Jakobsen

Rumle Jeppe Munkholm Hammelboe

Sebastian Bruun

Simon Emil Kjeldsen

Simon Møller Andersen

Tobias Højlund Graugaard-Jensen

Kasper Katholm

Følgende konfirmeres af sognepræst Ann Vendeltorp i Voldby Kirke søndag den 12. maj kl. 11.00:

Celina Søndergaard Balker

Thea Søndergaard Balker

Linus Mikkel Bach Ilsø

Kathrine Møller Byriel

Sarah Foghmar

Andreas Strange Haahr

Jasper Horup Boye

Følgende konfirmeres af sognepræst Janni Nedergård Fries i Lading Kirke søndag den 12. maj kl. 11.00:

Albert Ludvig Svensgaard

Anne-Sofie Pedersen

Caroline Møller Molbo

Emma Fosgerau Pedersen

Julie Frederikke Bonde Riis

Kasper Barslund Morsing

Maia Holler Bødtker

Maja Kaae Kudahl

Markus Solberg Jensen

Olaf Bjarke Harders

Simon Leth Pedersen

Thea Lundkvist Ovesen

Marcus Præst Juul Sørensen

Cilla Munk Christensen

Casper Haag Lauritzen

Mads Edemann Bahnsen

Følgende konfirmeres af sognepræst Ann Vendeltorp i Voldby Kirke fredag den 17. maj kl. 09.00:

Niklas Møller Jensen

Simon Skou Jonassen

Amanda Sofie Rosborg Larsen

Søren Kristensen

Christian Marinus Lolholm

Anton Hjuler Sørensen

Følgende konfirmeres af sognepræst Majbrit Billesø Rasmussen i Voldby Kirke fredag den 17. maj kl. 11.00:

Marcus Hørmann Antonsen

Felix Byrgiel Bach

Luca Oliver Kousgaard Bøgh

Kasper Peder Dyrbye

Ida-Marie Glæsborg Honoré

Daniel Zibari Nymand Kristensen

Mathilde Velling Meredin

Naja Fløe Moring

Cassandra Høj Nielsen

André Oliver Römhild Pedersen

Mathias Egede Toftegaard Rasmussen

Simone Toft

Følgende konfirmeres af sognepræst Janni Nedergård Fries i Voldby Kirke søndag den 19. maj kl. 09.00:

Mikkel Rosenquist Bach

Sille Bording

Jakob Sølvsten Baalkilde

Liv Astrid Høeg

Malik Poul Otto Kleinschmidt

Laura Sørensen Kloster

Simon Vestergaard Krøgholt

Anne Jun Lauridsen

Mathilde Fjeldsted Lilleør

Anders Højgaard Madsen

Sarah Soo Madsen

Gry Søndergaard Nielsen

Mads Dalsgaard Bech Nielsen

Sofie Filt Ring

Kristoffer Julius Vadet

Dian Erik Laursen

Trine Værum Pedersen

Emil Hjort Andersen

Følgende konfirmeres af sognepræst Ann Vendeltorp i Voldby Kirke søndag den 19. maj kl. 11.00:

Camilla Schaumann Andreasen

Mathias Elliot Lund Gravgaard

Emma Rishøj Hansen

Marie Gottschalck Hansen

Dina Ulla Laursen

Mads-Emil Vester Jensen

Katrine Larson

Frida Mikkelsen

Gustav Thingstrup Mikkelsen

Rasmus Berg Olsson

Adam Toft Pedersen

Mathias Sand

Simon Grønlund Jensen

Victor Thuun Mørk Jensen


Ordet er dit



Mere Navne