Tip os log ind

Konfirmationer i Låsby, Dover, Tulstrup, Ry og Gl. Rye Kirker

24. april 2019, 11.45

KONFIRMATIONER Følgende konfirmeres i Låsby Kirke lørdag den 27. april kl. 10.00:

Asgar Ragnar Rasmussen

Oliver Espersen

Jannik Moody Danielsen

Jonas Stenhaug Pedersen

Følgende konfirmeres i Låsby Kirke søndag den 28. april kl. 9.15:

Signe Kilden Nikolajsen

Liv Kirkegaard Uldum

Laura Marie Lundvang Fisker

Mikkel Christensen

Nikolai Bjørnlund Thomasen

Alexander Heltborg Aarup Vammen

Vigga Wei Flindt Allesch

Sara Lykke Hansen

Tobias Mike Jensen

Benjamin Flensborg Kjellander

Esther Vigga Harkjær Eskholm

Thor Sommer Hammelsvang

Luke Gerrit Jan Bertie Bleumink

Følgende konfirmeres i Låsby Kirke søndag den 28. april kl. 11.00:

Anna Klausholm Nørgaard

Johanne Bjørk Husted Blok

Laura Kjær Nissen

Mathilde Haislund Jørgensen

Liv Lohse Madsen

Jonathan Skogvold Kolbe Olsen

Christian Munding Damborg

Jakob Emil Svenninggaard Ottosen

Jakob Wraae Pedersen

Zilas Christian Gjerding Henningsen

Jakob Hvidberg Skyum

Jonas Grønkjær Kristoffersen

Jakob Grønkjær Kristoffersen

Magnus Dahl Laursen

Erik Føns Sørensen

Jonas Hvilsted Johansen

Niels Kristian Johnsen

Lucas Bloch Svenson

Følgende konfirmeres i Dover kirke søndag den 5. maj kl. 10.00:

Rebecca Yde

Anders Johansen Sørensen

Benjamin Yde

Kasper Arnfred Toustrup Zacho

David Oskar Hagbarth Bjerring

Gustav Larsson Eg

Freja Lykke Grimstrup

Viktor holm Bjerg

Følgende konfirmeres i Tulstrup kirke store bededag fredag den 17. maj kl. 10.00:

Annika Ousager

Valdemar Cordtz Dideriksen

Asta Kæseler Bertram

Jonas Nielsen

Christian Trøllund Rask

Albert Mikkel Kaspersen Kühle

Alfred Skjødt

Viktor Rosendahl-Post

Marius Norup Homann

Alexander Skovmand

Vitus Damgaard Risvig

Jacob Boa Nielsen

Katrine Haubro Jensen

Naja Hyldal Bjørn

Karoline Skovgaard Thomsen

Kathrine Linnet Hansen

Filippa Høj Overgaard

Agnete Nielsen

Nadia Pier

Nina Pham Mortensen

Karla Josefine Ellegaard-Trentemøller

Therese Adelaide Langston

Emilie Lang Flaaten

Amanda Klitgaard Nielsen

Følgende konfirmeres af sognepræst Dorthe Gudmund Larsen i Ry Kirke store bededag, fredag den 17. maj kl. 9.30:

Magnus Emil Kold Poulsen

Carla Emilie Ostenfeldt Thaarup Overgaard

David O'Donnell Sørensen

Linus Graakjær Bliddal

Sofia Ellegaard Skovsgaard

Astrid Højvang Damgaard Petersen

Rasmus Seier Kildal

Simon Fisker Johansen

Viggo Thorbjørn Jeppesen

Toke Mikkelsen Lihn

Mads Pejstrup Søndergård

Følgende konfirmeres af sognepræst Jesper Hanneslund i Ry Kirke store bededag, fredag den 17. maj kl. 11.00:

Jakob Kjærgård

Mathias Bjerg Toftdahl Pedersen

Mette Marie Aagaard

Olivia Boye Bugge

Aksel Schou Laursen

Cecilie Ellinor Aavild

Isabella Riis Justesen

Jonathan Magnus Dalhoff

Katrine Damsgaard Fogt

Viktor Bäckström

Victoria-Amalie Steffens Adamsson

Alberte Bluhme Borgvardt

Julie Markvardt Larsson

Thea Justsen

Rasmus Winther

Følgende konfirmeres af sognepræst Dorthe Gudmund Larsen i Ry Kirke lørdag den 18. maj kl. 9.30:

Benjamin Nicholas Sørrig Dodt

Felix Mørk Andersen

Josefine Mark Dünser

Signe Feld-Jakobsen

Calvin Peter Cordes

Malthe Juul Johansen

Ea Christensen Nørgaard

Emilie Szochur Lillelund

Loui Damm Kjølbo

Matilde Amtoft

Silja Engelbrecht Olesen

Sylvester Aaen

Anna Elisabeth Vestergaard

Ida Olivia Schulin Skovbo

Anne Cecilie Andersen

Lisa Buus Strandgaard

Mathias Rye Call Bendt

Teis Feld-Jakobsen

Liva Højgaard Knudsen

Naja Morgenstjerne Bek

Oscar Kiærbye Grouleff

Sara Forsingdal Kristensen

Thias Graversen

Viola Bremland Sørensen

Rasmus Winther

Anton Røjgaard Pedersen

Følgende konfirmeres af sognepræst Jesper Hanneslund i Ry Kirke lørdag den 18. maj kl. 11.00:

Jasmine Bøtker Bjørnskov

Ask Fournais Langschwager

Julie Mygind Hjorth

Onni Oskar Slaatto

Anders Sejr Kirring

Frederik Strunge Olesen

Alexander Johannes Mejlby Glass

Nikoline Amalie Damkjær Grinderslev

Liva Roseline Fjord Thomsen

Anna Feline Eisenberg

Ida Marie Lundstrøm

Simon Andreas Ladefoged Laursen

Thea Dohn

Hjalte Rysgaard Eriksen

Anders Lützhøft Rønberg

Svante Bruun De Neergaard

Emilie Laufer Nørskov

Sigrid Laufer Nørskov

Christoffer Kruse Jepsen

Sophia Elisa Hvilhøj

Karla Sofie Reinholdt Rejmer

Bjørn Skov Bagge Kjær

Nina Hage Wilson

Lærke Krog Larsen

Liana Emmelie Winkel

Sigurd Oscar Lundager Kristensen

Følgende konfirmeres af sognepræst Jesper Hanneslund i Ry Kirke søndag den 19. maj kl. 10.00:

Mathilde Carmés Hundrup

Stine Nymann Bak

Anton Edelholt Wulf-Andersen

Emma Krogh Lukassen

Karl Emil Hedegaard Haun

Line Emilie Blom Jantzen

Mads Tue Szochur Jensen

Asbjørn Bach Aaen

Jakob Jacques Honoré

Lærke Møller Andersen

Marie Teglskov Mikkelsen

Martha Elvira Roager Zypikoff

Kamille Stoumann Hoeks

Annika Kamp

Victor Thusgård Skovager

William Kloppenborg-Skrumsager Olsen

Signe Veien Nielsen

Clement Kjærulff Andersen

Hannibal Daniel Rohde

Helena Marie Both Mørk Nielsen

Sebastian Lund Hansen

Sophia Nomi Breiner Dixen

Freja Korreborg

Følgende konfirmeres af sognepræst Iben Johanne Thomsen i Gl. Rye Kirke Kristi himmelfartsdag torsdag den 30. maj kl. 9.00:

Adrian Hougaard Steen Olesen

Frederik Gottschalck Severinsen

Frederik Kjær Thormann

Frida Lucia Leth-Espensen

Gustav Valdorff Kjeldsen

Hector Mathias Pilgaard Gertz

Johannes Frank Hockerup

Juliane Maria Lund Tegtmeier

Karl Emil Alfred Overgaard

Magnus Bollerup Sørensen

Maiken Kristensen

Mikkel Alfred Næslev Andersen

Nicolai Sjørslev Schmidt

Sara Yasmina Lodahl Gotthardsen

Sigrid Oxbøll

Smilla Abelone Viuff

Stine Bugge Fibæk

Følgende konfirmeres af sognepræst Iben Johanne Thomsen i Gl. Rye Kirke Kristi himmelfartsdag torsdag den 30. maj kl. 11.00:

Andrea Karkov Knudsen

Andreas Eberlin Mortensen

Aske Wittenburg Christoffersen

Emilia Egelund Kristensen

Emilie Skifter Nielsen

Freja Grøndal Laursen

Gustav Slot Nielsen

Ida Hven Bilgrav-Nielsen

Jeppe Fjerbæk Hadberg

Katrine Kaae Astrup

Liva Rebekka Østergaard Lauridsen

Malthe Wang Kjær Kofod-Olsen

Marcus Braad

Sebastian Garcia Smed

Sofie Alma Buhl Christensen


Ordet er dit



Mere Navne