Tip os log ind

Konfirmationer i Galten, Sjelle og Skivholme Kirker

24. april 2019, 12.00

Følgende konfirmeres i Galten Kirke lørdag den 27. april kl. 9.30:

Ane Damgaard Trinderup

Anders Birch Hansen

Jonas Bang

Natascha Olin Lyng

Julie Nykjær Rasmussen

Victor Bergfriedt Hyllested

Tobias Fredenslund

Mathias Strand Hartmann

Magnus Bjerre Johannesen

Følgende konfirmeres i Galten Kirke lørdag den 27. april kl. 11.00:

Signe Nør Pedersen

Otto Vestergaard Toftborg

David Severinsen

Silje Bruland Kristiansen

Lucca-Marie Salling Laustsen

Noah Villads Grimstrup Jensen

Casper Smærup Nielsen

Frederikke Folkmann Pedersen

Mathilde Alberte Skeel Nielsen

Emil Haugaard Jacobsen

Frederik Tikjøb

Marcus Brynjolf Berg

Følgende konfirmeres i Galten Kirke søndag den 28. april kl. 9.30:

Olivia Maj Dannesboe Daugaard

Andreas Frederik Gadegaard Halliday

Adam Johannes Traynor

Nikoline Fogh Monrad

Celine Ingemann Johansen

Jeppe Werge Kristiansen

Frederik Gadegaard

Emil Vallentin Andersen

Mikkel Frederik Nørgaard

Thorvaldsen

Mikkel Pannerup Madsen

Følgende konfirmeres i Galten Kirke søndag den 28. april kl. 11.00:

Cathrine Damgaard Sørensen

Patrick Vejgaard Nielsen

Kristian Weber Johansen

Rebecka Meinby Lund

Mai Viberg

Nikolaj Aunbøl Nielsen

Christopher Conway

Cecilie Milan Ryom

Ida Skytt Rasmussen

Oscar Demant Schleisner Hjorth

Frederik Strand Hartmann

Sissel Basse Munk

Mathias Rasmussen

Frederik Bjerre Danslet

Følgende konfirmeres i Galten Kirke søndag den 5. maj kl. 10.30:

Nicklas Cronholm Andersen

Emma Wingaard Wagner

Naia Guttenberg Waaben

Julie Graahede Strunge

Mille Ørskov Øer

Jonas Gaur

Mikkel Tønning Madsen

Buster Bjerrum Hvass

Mikkel Smidt Ahlers

Albert Bastholm Lowes

Freja Svendsen

Mads Emil Nielsen

Signe Møller Sørensen

Ida Bechmann Kortegaard

Klara Foged Dahl

Maja Warpe Laursen

Mads Norup Fordsmand Jensen

Agnes Højlund Winterberg

Følgende konfirmeres i Sjelle Kirke søndag 28. april 2019 kl. 10.30:

Andreas Agerskov

Laura Kirstine Villekold Andersen

Olivia Sasha Madani Bruun-

Kristensen

Christina Sander Jensen

Julie Buhelt Johansen

Ea Kristine Hertz Kamstrup

Ida Rind Madsen

Maja Kjeldager Nielsen

Lasse Køhler Overgaard

Alfred Dalkjær Pedersen

William Tanderup Sanden

Amalie Munch Sørensen

Georg Broman Toft

Ingeborg Leck Dahl Østergaard

Følgende konfirmeres i Skivholme Kirke søndag den 5. maj kl. 10.30:

Vitus Muff Aagaard

Jack Hansen Asferg

Signe Marie Clemmensen

Line Eriksen

Jonas Møller Fogh

Rasmus Ellemann Jensen

Sebastian Storm Lysdahl

Karoline Østergaard Hansen:

Emilie Have Schønwald Henningsen

Toke Børresen Kramer

Magnus Thulstrup Lemming

John Fox

Rasmus Thulstrup Lemming

Malthe Nielsen

Maja Schriver Offersen

Toke Slipsager Petersen

Mathias Svane Pedersen

Matias Abildgaard Rasmussen

Hans Christian Bisgaard Sørensen


Ordet er dit



Mere Navne