Tip os log ind

Konfirmationer i Alderslyst, Kragelund, Funder, Linå, Sejling, Sinding, Skovby, Højbjerg, Aidt, Vejerslev, Ulstrupbro, Sdr. Vinge, Hvorslev og Vellev Kirker

13. maj 2019, 13.00

KONFIRMATIONER Følgende konfirmeres af sognepræst Marianne Hedemann Andreassen i Alderslyst Kirke store bededag, fredag den 17. maj kl. 9.00:

Ida Kaysen Moell

Amanda Louise Grønvald

Caroline Rosenkrantz Schrold

Celine Andrée Vasegaard Sandersen

Jasmin Fly Sakæussen Pedersen

Katrine Blaabjerg Sundtoft

Laura Vestergaard

Lærke Frydenrejn Vældgaard

Mai Horsager Skovfoged

Mathilde Borderon

Frederik Mejlsted Rødkjær

Jeppe Hylke Hønholt Jørgensen

Jonas Hagelskjær Bergerling

Luca Maximillian Constantin Zähringer

Lukas Johannesen Skov

Milo Valentin Hauberg Smed

Rasmus Dalby Kragh

Simon Dyhr Jensen

Siw Sejer Godskesen

Tilde Sehested Rendbæk

Følgende konfirmeres af sognepræst Marianne Hedemann Andreassen i Alderslyst Kirke søndag den 19. maj kl. 10.00:

Freja Lindskov Langmach

Alberte Porsmose Grimm

Fia Marie Helmer Nøttrup

Mathilde Fey Bengtson

Emily Siv Visti Lezhshede

Anne Sofie Monzales Jensen

Anna Clara Laycock

Iben Bliksted Bodelsen

Maiken Bliksted Bodelsen

Warisa Patthapong Madsen

Amalie Jensine Callesen

Mathias Elbæk Pedersen

Sebastian Elbæk Pedersen

Martin Gaardsted Tandrup

Nicolas Rønne Embo

Albert Sondrup Jensen

Benjamin Nixon Garang Nong

Emil Kierkegaard

Frederik Bujakewitz Kristensen

Ksawery Krystian Zaboklicki

Kerles Kamal Paulus Younan

Marcus Schwartz Eltong

Følgende konfirmeres af sognepræst Kresten Thue Andersen i Kragelund Kirke fredag den 17. maj kl. 10.00:

Anna Juncker Lyngsø

Emil Laulund Hansen

Filuca Barrett Sigaard

Freya Møller Pouls

Fridas Haarup

Ida Bøgelund Troelsen

Julie Grau Hansen

Mads Egholm Kylling

Maja Skriver Jensen

Mathilde Bagge Nielsen

Mikkel Ginnerup Rask

Nikolaj Rasmus Algren Hokland

Olivia Teglgaard Jakobsen

Thea Nørgaard Leest

Thor Sigaard Boye

Nanna Hedehus Rohde

Følgende konfirmeres af sognepræst Kresten Thue Andersen i Funder Kirke lørdag den 18. maj kl. 9.30:

Asger Holmsgaard Grønfeldt

Jens Karl Aakerholm Brix

Mads Christian Levin Nørgaard

Magnus Jørgen Skovby Larsen

Max Søltoft

Marius Kallestrup Nielsen

Samuel Christian Kyhnau

Nikolaj Møller Andersen

Malte Svarre Hostrup

Følgende konfirmeres af sognepræst Kresten Thue Andersen i Funder Kirke lørdag den 18. maj kl. 11.30:

Camilla Brunholm Sørensen

Signe Strandrider Sørensen

Emil Kolberg Buus Jensen

Gigi Isabella Tranum

Julie Alberte Gade

Lucas Rødkær Andersen

Josephine Tollund Holst

Judith Nives van Bergeig

Alberthe Hylke Danielsen

Følgende konfirmeres af sognepræst Kresten Thue Andersen i Funder Kirke søndag den 19. maj kl. 10.00:

Bjarke Nørskov Nordgård

Jens Bidstrup Madsen

Karl-Emil Frank Petersen

Simon Christoffer Nielsen

Troels Hald Jørgensen

Viktor Nyrup Jørgensen

Joshua Noel Højen Andersson

Følgende konfirmeres i Linå kirke fredag den 17. maj. Kl. 10.00:

Anne Sofie Kjær Kjærsgaard Laursen

Signe Marie Dalsgaard Riisom

Max Grønnemark

Casper Thøger Pedersen

Daniel Vester Kongsted

Lærke Gadegaard Voigt

Noah Dalentoft

Oscar Jull Stausholm

Sara Tørring Overgaard

Christoffer Bomholt Broch

Sofia Hjorth Lorentzen

Emil Størup Stougaard

Mads-Emil Piil Christensen

Følgende konfirmeres af sognepræst Martin Nørremark i Sejling Kirke store bededag, fredag den 17. maj kl. 9.30:

Silke Buhl Pedersen

Sara Guldborg Zargari

Oliver Bjørn Hannibal

Mikkel Bredahl

Matias Bremer Tranborg

Marcus Graahede Suurland

Marie Hedegaard

Mike Timm

Følgende konfirmeres af sognepræst Martin Nørremark i Sejling Kirke store bededag, fredag den 17. maj kl. 11.15:

Cilas Kejser Rasmussen

Daniel Schneider Mastrup

Gustav Waldstrøm Froberg

Janus Mathias Vestergaard

Marcus Hamann

Silas Rask Pedersen

Juliane Alstrup

Anne Sophie Krogsgaard Kristensen

Følgende konfirmeres af sognepræst Martin Nørremark i Sinding Kirke søndag 19. maj kl. 10.00:

Andrea Mikkelsen

Carla Silke Koldbro Svendgaard

Casper Dohrmann Rasmussen

Frida Møller Berntsen

Janna Mølle Oenema

Liva Vittrup Hougaard

Mathilde Hertz

Philip Randlov Thomsen

Milan Andersen

Følgende elever fra 7.A konfirmeres i Skovby Kirke fredag den 17. maj kl. 10:

Maja Sejr Blank

Daniel Valentin Christensen

Marcus Søndergaard Christensen

Signe Løbner Ebsen

Sebastian Barbesgård Hay

Ida Marie Lund Jensen

Markus Sand Uhd Jepsen

Mathilde Johansen

Marcus Bøgeholdt Kæmpegaard

Karoline Bonde Lauritsen

Nikoline Laursen

Sarah Ziegler Laursen

Johan Knudsen Moestrup

Jakob Cæsar Stokholm Nielsen

Sebastian Kjertan Nielsen

Mille Bigum Lausch Ottzen

Silas Ørskov Ravn

Cecilie Halkjær Vestergaard

Anine Dandanell Østergaard

Magnus Harrit Aaskilde

Følgende elever fra 7.C konfirmeres i Skovby Kirke lørdag den 18. maj kl. 10:

Lea Stenholt Abildgaard

Filip Dorf Bjørnholdt Andersen

Mathias Guldmann Haurum

Emilie Hoier

Alma Guldager Hoppe

Kristine Schmidt Jensen

Lasse Gybel Jessen

Bertil Høi Jørgensen

Casper Steen Jørgensen

Haakon Timmermann Kjeldsen

Andreas Fick Løjtnant Krusell

Amalie Kirstine Stoltenberg Kubel

Emil Frehr Laursen

Ida Hauge Mellergaard

Frederik Bak Pedersen

Thea Wibe Rasmussen

Daniel Bräuner Sørensen

Maria Ellegaard Østergaard

Følgende elever fra 7.B konfirmeres i Skovby Kirke søndag den 19. maj kl. 10:

Frederik Ole Solberg Ambrosius

Simon Bergholdt

Philip August Emil Byskou

Mille Bonde Dalsbæk Falk

Patrick Frahm-Rasmussen

Arina Broberg Frederiksen

Amalie Røge Hedegaard

Mads Winther Pagh Jensen

Mia Birk Jensen

Astrid Habekost Juul

Sara Kristoffersen

Freja Kruse Lerche

Jasmin Engedal Nielsen

Lærke Engedal Nielsen

Izabel Zoghi Schandorff

Freja Arvad Steffensen

Rasmus Braüner Sørensen

Lærke Kastrup Vestergaard

Følgende elever fra Columbusskolen og Center Skovby konfirmeres i Skovby Kirke Kristi himmelfartsdag, torsdag den 30. maj kl. 10:

Rasmus Langballe Andersen

Asbjørn Hollerup Frost

Silje Brandsborg Gjørtz

Maj Gadkjær Gärtner

Tim Magnussen

Rasmus Siim Pedersen

Sara Henneberg Sørensen

Følgende konfirmeres af sognepræst Peter Fischer-Nielsen i Højbjerg Kirke den store bededag, fredag den 17. maj kl. 10.30:

Toke Elmholdt Bland

Mille Klint Brødsgaard

Emma Vestergaard Christensen

Tilde Christensen

Lærke Raaby Groth

Milla Storm Jensen

Jonas Jokumsen

Mathias Fruergaard Kristensen

Mikkel Scherer Laursen

Kristian Sejr Nielsen

Følgende konfirmeres i Aidt Kirke store bededag, fredag den 17. maj kl. 9.30:

Casper Daugaard Møller Jensen

Emma Maj Poulsen

Lasse Vestergaard Kristensen

Laura Løgstrup Abrahamsen

Loke Lyngaae Sørensen

Luna Giandrup Nordquist Horn

Nanna Morre Iversen

Sarah Viby Jensen

Sebastian Hartzack Mogensen

Signe Kovdal Pedersen

Sofie Nedergaard Pedersen

Victoria Brandt Haakonsson

Følgende konfirmeres i Vejerslev Kirke store bededag, fredag den 17. maj 2019 kl. 11.15:

Andrea Schormand Kyhl

Benjamin Lohmann Østergaard Sørensen

Benjamin Schormand Kyhl

Carl Gordon Jonsson

Cecilie Andrea Friis Chrøis

Christoffer Tvilhøj Horn

Isabella Normann Rasmussen

Jakob Melin Sørensen

Jeppe Gammelgaard Bachstein

Julie Kragh Soelberg

Kamilla Brink Frederiksen

Lea Rosen Kragh

Line Prang Kjeldgaard Iversen

Mai Grønbech Skjødt Pedersen

Mathias Kousgaard Bjerre Mortensen

Mille Hjelmager Trudslev

Peter Klostergaard

Sandra Snedker Francker

Sascha Marie Nicole Juul Sørensen

Følgende konfirmeres i Ulstrupbro Kirke store bededag, fredag den 17. maj kl. 9.30:

Andreas Heissel Andersen

Anna Winther Sejr Mortensen

Caroline Borup Rasmussen

Casper Nielsen

Emilie Peitsch Ifversen

Kristine Ambirk Kruse

Laura Hviid Pallesgaard

Marcus Kiilerich Fredsø Meilby

Markus Lundgaard Ellermann

Mathias Gørup Jensen

Mia Timmermann

Sabrina Ertner

Silas Due Henning Jensen

Tobias Kjærbro Dylmer

Victor Brøndum Christensen

Victoria Cæcilie Bruselius Hedegaard

Følgende konfirmeres i Sdr. Vinge Kirke store bededag, fredag den 17. maj kl. 11.15:

Andreas Bach Kofod

Maria Boye Madsen

Rebecka Victoria Hagen

Følgende konfirmeres i Ulstrupbro Kirke søndag den 19. maj kl. 10.30:

Alea Marie Schwartz Johansen

Cecilie Nyegaard

Johanne Svane Bak

Josefine Glargård Hansen

Julie Tapaninen Højris Nielsen

Lasse Kassentoft Boesenbæk

Magnus Andersen

Maja Mølholm Gregersen

Malou Sophie Stormes

Marcus Duelund Madsen

Milo Horn Geertsen

Nikolaj Tobias Lundgaard

Følgende konfirmeres af sognepræst Thit Kirkeby-Hinrup i Hvorslev Kirke søndag den 19. maj kl. 9.30:

Lucas Mørk Hagedorn

Følgende konfirmeres af sognepræst Thit Kirkeby-Hinrup i Vellev Kirke søndag den 19. maj kl 11.00:

Malte Gantzhorn Ørskou Kaas-Hansen

Marie Louise Christiansen

Asbjørn Skulevold

Maya Holck Pedersen

Mathilde Hadberg

Rasmus Quottrup Boddum-Andersen


Ordet er dit



Mere Navne