Tip os log ind

Tjek her: Det sker lokalt

08. september 2018, 06.10

Lørdag

8: Andetorvet: Tour De Gudenaa

10: Jyllandsringen: Den Gode, Den Onde og Den Grusomme indtager Jyllandsringen

10.45: Adventistkirken: Gudstjeneste

11: Silkeborg Bibliotek: Hebocon - Turnering for skrammel-robotter

11 & 13: Kunstcentret Silkeborg Bad: Omvisning »Beyond the Body«

14: Kunstcentret Silkeborg Bad: Performance: »Body interfaces«

Søndag

9: Linå Kirke: Gudstjeneste v/ Sune Haubek

9: Vor Frue kirke: Højmesse

9: Svostrup Kirke: Gudstjeneste v/ Kirsten Frost Vase

9.30: Sinding Kirke: Gudstjeneste v/ Martin Nørremark

9.30-12: Gothenborg: Søndagsbrunch

9.30-10.30: Kragelund Kirke: Gudstjeneste v/ Kresten Thue Andersen

10: Trollhytten, Lille Amerika: Gudstjeneste v/ Gerda Kirstine Neergaard Jessen

10: Silkeborg Kirke: Højmesse v/ Susanne Kolby Rahbek

10: Mariehøj Kirke: Højmesse v/ Peder Kjærsgaard Roulund

10: Dybkær Kirke: Gudstjeneste v/ Pia Chalmer Rasmussen

10: Alderslyst Kirke: Gudstjeneste v/ Kamilla Lundager Bundgaard

10.30: Kirken ved Søerne: Gudstjeneste v/ Poul Arne Nyborg

10.30: Virklund kirke,: Højmesse v/ Jacob Bech Joensen

10.30: Silkeborg Frikirke: Gudstjeneste v/ Per Svendsen

10.30: Silkeborg Baptistkirke: Gudstjeneste v/ Poul Asger Beck

10.30: Balle Kirke: Højmesse v/ Lone Skaaning Rasmussen

10.30: Them Kirke: Gudstjeneste v/ Majbritt Kjærsgaard Roulund

11: Borgerkirken: Friheden kalder 5

11: Sejling Kirke: Gudstjeneste v Martin Nørremark

11-13: Aof Horsens-hedensted Fej, Ørnsøvej 5-7: Rundt om Boller Slot

14.30: Troldhøjhytten, Troldhøjvej: Gudstjeneste ved Gerda Kirstine Neergaard Jessen

14.30: Troldhøj, Gjern Bakker: Friluftsgudstjeneste v/ Majbritt Fabech Skoch Christensen

16: Silkeborg Kirke: DR Pigekoret

17: Bryrup Kirke: Familiegudstjeneste v/ Inge Røndal

Mandag

9-11: Alderslyst Kirke: Babysalmesang

16.30: Indre Mission Silkeborg: Messy Church. Drop in - aktiviteter

19.15: Lemming Forsamlingshus: Lotterispil

19.30-21.30: Mariehøj Kirke,: Litteraturkreds


Ordet er dit